Ke správnému chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

Příprava henny pro barvení vlasů

Jak připravit hennu

 

Do misky nasypejte potřebné množství henny a za stálého míchání přidávejte horkou vodu nebo čaj až do vytvoření kaše. Můžete přidat i další ingredience, které pomohou ovlivnit výsledný tón barvy a zároveň během působení henny posílí její regenerační účinky. Kaši rozmíchejte důkladně do hladka, nechte odstát v teple, zatím si umyjte vlasy šampónem a lehce předsušte. Kaši nanášejte ještě teplou rovnoměrně na vlhké vlasy a důkladně zabalte do igelitu nebo potravinové fólie na 1-2 hodiny, barevného efektu je nicméně možné docílit už za pouhou půl hodinu působení. Nakonec upevněte                                                  ručníkem nebo čepicí, aby henna zůstala v teple.

 

Zkušební pramínek

Před prvním barvením je možné vyzkoušet výslednou barvu na zkušebním pramínku spodních vlasů. Je potřeba ovšem dodržet přesný postup -  pramínek je potřeba zabalit do igelitu a nechat působit alespoň půl hodiny nebo hodinu. Je to rovněž způsob, jak s nejmenšími riziky zjistit, jestli je již možné použít hennu na chemicky barvené vlasy, nebo je třeba ještě počkat.

První barvení hennou

První barvení hennou může být zejména v případě kvalitních a nenarušených vlasů bez velké barevné změny, henna vytvoří první základní vrstvu na vlasech, na které se teprve při dalším barvení usadí dostatečné množství pigmentu. Pokud máte pocit, že henna při prvním barvení nechytla správný odstín, opakujte hennový zábal ještě jednou například s týdenním odstupem, vlasům nemůže opakované barvení hennou nijak uškodit.

Jaké množství henny použít? 

Záleží na hustotě vlasů, na vlasy po ramena přibližně 50-100g, při prvním barvení použijte větší dávku, ať máte jistotu, že se hennová pasta dostane rovnoměrně všude.

Čím umýt vlasy před barvením hennou?

Pro mytí vlasů těsně před barvením hennou doporučujeme pro silnější barevný efekt použít co nejpřírodnější šampon bez silikonových pečujících složek, které zabraňují proniknutí henny k vlasu. Zejména v tomto případě oceníte šetrnou péči mýdla Aleppo pro své vlasy, jeho jednoduché přírodní složení je zárukou zvýšené regenerace při hennovém zábalu.

Jak připravit čistou hennu?

Čistou hennu zalévejte horkou vodou (čajem) o teplotě kolem 70 stupňů, pro uvolnění měděnočerveného barviva je přidat něco kyselého a nechat odstát v teple. Více v článku Tipy pro správný odstín henny.

Jak připravit hennu s indigem?

 Pro přípravu hennové směsi s indigem platí zásady téměř úplně obráceně: zalévejte vodou (čajem) o teplotě max. 50 stupňů, pro podporu tmavého barviva přidejte půl lžičky kuchyňské soli a nánašejte rovnou na vlasy.  Více v článku Tipy pro správný odstín henny.

Doba působení henny na vlasech

Doporučovanou dobu 1-2 hodin lze i několikanásobně prodloužit a nechat na vlasech například přes noc. Výsledkem jsou sytější barvy a intenzivnější regenerace, ponechání hennového zábalu na vlasech kolem 4 hodin doporučujeme zejména v případě barvení šedých vlasů, které mají odlišnou strukturu.

Jak nejlépe vymýt hennu z vlasů?

Hennu z vlasů vymývejte trochou kondicionéru, zábalová směs se snáze uvolní a jde rychle smýt. Použijte oblíbený šampon a na závěr přelijte vlasy přelivem z rozředěného jablečného octa. Barva se lépe zafixuje, vlasy zůstanou lesklé.