Ke správnému chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

Henna a klasické chemické barvy

 

Obecně uznávané pravidlo 3-4 týdenního potřebného rozestupu mezi barvením klasickou barvou a hennou má svá přesnější pravidla, záleží zejména na složení henny i syntetické barvy, které se chystáte s větším či menším časovým rozestupem použít.

Na základě zkušeností se můžeme pokusit zobecnit některá pravidla pro plynulý přechod mezi barvením přírodní hennou a klasickou chemickou barvou:

Zlaté pravidlo, které dodá jistoty o správnosti zvoleného postupu: Vyzkoušejte barvení na pramínku vlasů, jako orientační ukázka barevné reakce mezi hennou a barvou dobře poslouží. Nezapomeňte i zkušebnímu pramínku vytvořit standardní podmínky pro barvení, tzn. při barvení hennou zabalte do igelitu, nechte alespoň hodinu a zahřívejte, například fénem.

Čistá henna a chemická barva

Nejméně problematickou je kombinace čisté henny Lawsonie inermis s jakoukoli chemickou barvou včetně odbarvovače, některé zákaznice takto s úspěchem zesvětlují tmavnoucí odstín henny na vlasech, i u této kombinace doporučujeme časový rozestup, mějte na paměti především zdraví svých vlasů, jejichž strukturu by mohlo pravidelné namáhání ohrozit, chemické barvy navíc pronikají přímo do vlasového vlákna, v případě alespoň částečně vymyté henny reagují lépe a barevný výsledek je stabilnější. 

  • Riziko v tomto případě skýtá jen použití silného odbarvovače za účelem úplného odstranění zrzavé barvy henny a odbarvení na čistou blond, v takovém případě může být výsledkem nehezká žlutá nebo oranžová, nemluvě o velké zátěži pro vlasovou strukturu, kterou silný peroxid ovšem přestavuje i v případě odbarvení přírodních tmavých odstínů, na místě je tedy zvýšená pozornost a péče. Henna se z vlasů sice vymývá, a to zejména po prvním barvení, ale ve více vrstvách drží na vlasech opravdu dobře, na úplné vymytí tedy nelze spoléhat.

 

Přírodní henna a chemická barva

 

Indigo a chemická barva aneb Kde je tedy ta legendární zelená? 

Je to právě indigo a nikoli čistá henna, které může mít za následek legendární zezelenání vlasů po “henně”, o jaký konkrétní případ se jedná?

  • Pokud vám nevyhovuje barva po tmavé henně (vždy s přídavkem indiga), můžete ji s úspěchem překrýt chemickou barvou tmavého odstínu, zde problém nenastává.
  • PROBLEMATICKOU KOMBINACI PŘESTAVUJE INDIGO A ODBARVOVAČ. Studujte tedy vždy pečlivě složení henny na vlasy, zda není ve složení uvedeno indigo (Indigofera tinctoria).
  • Zatímco aplikace tmavé henny s přídavkem indiga na odbarvené vlasy nebízí řešení: Předbarvení čistou hennou, která zacelí vlasové vlákno a překryje jej první vrstvou čisté henny, na kterou lze poté s úspěchem aplikovat tmavou hennu s indigem - dvoufázové barvení, opačný postup je rizikový. Nezbývá než počkat, až se indigo z vlasů dokonale vymyje a poté ještě zkusit na pramínku, následkem odbarvení indigem barvených vlasů velice často vzniká zelený nádech, který se velice špatně vymývá nebo zakrývá, což platí pro všechny tmavé henny s obsahem indiga napříč spektrem kvality a různých značek.

Toto je jediné skutečné riziko, barvení indigem je třeba zvážit, pokud máte pocit, že by výsledná tmavá barva pro vás nemusela být to pravé a chtěla byste zpět světlejší barvu za pomoci odbarvovače.