Ke správnému chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

Cukrová depilace

Tradiční orientální depilace

Depilace cukrovou pastou nebo cukrová depilace je dnes už oblíbenou a klasickou procedurou evropských salonů krásy. Svůj původ má na Blízkém východě, kde je depilace tradiční hygienickou a estetickou normou. Prověřený klasický postup přípravy pasty k odstranění chloupků celého těla i s kořínky se předává mezi ženami z generace na generaci. Čistě přírodní složení pasty má své nesporné výhody: 

Cukrová pasta odstraňuje chloupky i kořínky, taková depilace vydrží mnohem déle než klasické holení.

Cukr na pokožce působí antibakteriálně, není zde riziko přílišného podráždění.

Cukrová pasta odstraňuje i odumřelé buňky pokožky, vyhnete se nepříjemnému zarůstání.

Dorůstající chloupky jsou jemné.

Cukrovou pastou lze postupovat opatrně po malých částech pokožky, lze ji tedy použít i pro citlivá místa s jemnou kůží bez velké bolestivosti.

Jednoduché složení cukrové pasty

Ve složení klasické cukrové pasty nenajdete nic jiného než cukr, citron (kyselinu citronovou) a vodu. Jedná se tedy o šetrnou alternativu depilace bez rizika nepříjemné reakce pokožky. 

Cukrová depilační pasta je tak nenáročná na suroviny, že si ji můžete vyzkoušet vyrobit i doma. Postupná karamelizace cukru v citronové šťávě s vodou vyžaduje dost času, trpělivosti a dílem i zkušenosti s tím, jak má pasta správně fungovat. 

Cukrová depilační hmota se vyrábí z cukru a citronové šťávy.

Způsoby použití cukrové pasty

Na trhu najdete dva druhy výrobků. Jeden typ je tužší konzistence a používá se jako samostatný kousek, který je třeba v rukou propracovat a zahřát ještě před samotným začátkem depilace. V případě, že už máte dostatečný cvik, je to levnější a efektivnější varianta.

Druhým typem je řidší pasta, která se nanáší na kůži pomocí špachtle a strhává pomocí textilních pásků, je to tedy podobný postup jako při depilaci voskem. Není tu ale riziko popálení a výsledek je podle naší zkušenosti lepší. Je to výhodný postup v případě, že nemáte čas se příliš zaobírat postupy a návody a depilaci cukrovou pastou používáte na menší plochy typu podpaží a bikiny. Výsledek je dlouhotrvající, bez nežádoucího zarůstání, a samotná depilace je velmi rychlá.

Jak na to?

Základem správného přilnutí pasty k pokožce až těsně u kořínků je její správné odmaštění. Depilovanou část před nanesením pasty důkladně umyjte mýdlem, nejlépe obyčejným tuhým přírodním mýdlem. 

  1. Depilace cukrovou hmotou - Pro práci s cukrovou hmotou bez textilních pásků je zásadní hbitost a šikovnost rukou. Pastu rozetřete po nebo proti směru růstu chloupků - můžete volit oba způsoby, každý má své výhody. Trhání po směru výrazně méně bolí, trhání proti směru je efektivnější. Hmotu odstraňte z pokožky prudkým trhnutím v opačném směru, než jste nanášeli. Nikdy netrhejte směrem vzhůru kolmo na pokožku, to může způsobit nepříjemnou bolest. Pohyb musí být rychlý a vodorovně s depilovanou částí těla. Pak je depilace skutečně efektivní a bez nežádoucí zvýšené bolestivosti.
  2. Depilace cukrovou pastou s textilními pásky - Pastu v nádobě zahřejte ve vodní lázni a nanášejte pomocí špachtle na kůži ve velmi tenké vrstvě. Poté přiložte textilní pásek, dobře přimáčkněte a odtrhněte. Pokud chcete depilační cukrovou pastu použít na těžko přístupných místech typu podpaží, můžete si předem přípravit depilační pásek - naneste na něj tenkou vrstvu cukrové pasty, přiložte, přimáčkněte a odtrhněte.

Odstranění přebytečných zbytků pasty z kůže snadno provedete teplou vodou, není potřeba žádný speciální roztok. Kůži během mytí promasírujte a následně hydratujte. Buďte ale opatrní při výběru tělového mléka nebo oleje, volte co nejpřírodnější a nejšetrnější. Kůže je ještě podrážděná a mohla by se objevit nepříjemná reakce na nějakou z agresivních složek konvenčních prostředků.