Ke správnému chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

Dvoufázové barvení vlasů hennou a indigem

V některých případech barvení hennou je pro dosažení optimálního barevného výsledku třeba použít tzv. dvoufázové barvení. Tyto případy jsou znázorněny v našem vzorníku, jde především o velký barevný skok z příliš světlých vlasů na tmavou barvu a krytí šedin tmavou hennou. Aby indigo obsažené v tmavých odstínech zabarvilo vlasy do žádaných tónů je v těchto případech nutné vlasy předbarvit čistou červenou hennou.

Jak dvoufázové barvení provést vidíte na našich fotkách. Čistou červenou hennu a černou hennu jsme použili pro dokonalé krytí šedých odrostů a tmavých vlasů. 

1. fáze barvení - čistá červená henna

Vlasy před barvením hennou důkladně umyjeme šamponem nebo mýdlem. Hennový prášek ze sáčku zalijeme v misce vroucí vodou nebo horkým čajem, můžeme přidat citron pro lepší uvolnění barviva a mícháme, dokud se neutvoří hladká pasta.

Barvení vlasů čistou červenou hennou

Hennovou pastu nanášíme po jednotlivých pramenech na ještě vlhké vlasy a důkladně vmasírujeme až ke kořínkům, aby henna zabarvila celé odrosty. Jakmile máme hotovo, překryjeme vlasy potravinovou fólií.

Nanášení hennové pasty na vlasy

Barvivo z henny se uvolňuje nejlépe v teple, na hlavu proto přidáme ještě čepici, šátek nebo ručník. S čistou červenou hennou pracujte vždy v rukavicích, henna velmi dobře chytá i na kůži a nehty již po několika minutách působení. Hennu na vlasech necháme asi hodinu, poté důkladně smyjeme teplou vodou. V této fázi není nutné použít šampon.

Hennová pasta na vlasech

2. fáze barvení - tmavý odstín henny s obsahem indiga

Prášek černé henny rozmícháme v misce s vodou o teplotě zhruba 70 stupňů. Můžeme přidat trochu soli, barvivo indiga se tak lépe uvolní a přilne na vlasy, výsledná barva je pak tmavší. Důkladně rozmícháme do hladké pasty.

Barvení vlasů černou hennou s indigem

Nanášíme na vlasy stejným způsobem jako hennu, opět použijeme fólii, čepici a rukavice. Indigo na kůži chytá velmi špatně, proto ho nelze použít pro přípravu směsi na tetování. Může ale lehce zabarvit záhyby kolem nehtů. 

Nanášení indiga na vlasy

Černou hennu z vlasů po hodině působení zábalu důkladně vymyjeme, můžeme použít šampon. Vlasy mají jednolitou barvu, přechod mezi původně šedými odrosty a tmavou barvou v délkách není vůbec patrný. Vlasy jsou navíc krásně vyživené a lesklé, působí na první pohled zdravě.

Vlasy po použití dvoufázového barvení