Ke správnému chodu našeho eshopu využíváme ukládání cookies ve vašem prohlížeči. Pro udělení souhlasu a uzavření tohoto okna prosím potvrďte tuto zprávu.

Užitečné tipy pro práci s depilační cukrovou hmotou


Jak dlouho depilace vydrží ? Jak často je potřeba depilaci opakovat?

Depilace cukrovou hmotou je pro začátečníky určitě časově náročnější, ale vyplatí se, protože výsledný efekt je dlouhodobý. V průměru můžeme mluvit o době 3 týdnů, než je nutné provést depilaci znovu a nejen to, depilační hmota dokáže zachytit i velmi krátké chloupky, takže dorůstání není tak rychlé. Na rozdíl od klasických způsobů depilace, se po depilaci cukrovou hmotou chloupky zjemní, řídnou a s každou další aplikací se prodlužuje doba, po kterou depilace vydrží.
 

Kolik hmoty budu potřebovat na nohy a podpaží?

Celý balíček je zamýšlený na jednorázovou spotřebu na celé tělo a to s velkou rezervou. Nejlépe se ale pracuje s menšími oddělenými kousky, které se snáze propracovávají. Oddělte kousek o velikosti lískového ořechu (necelá čtvrtina obsahu) a pracujte s ním, dokud neztratí přilnavost. Takový kousek by vám měl stačit na obě nohy. Množství použité hmoty záleží ovšem i na síle a délce chloupků (hmota je schopná jich vstřebat pouze určité množství, poté ztratí svou přilnavou schopnost).

 

Co s hmotou, když se příliš lepí na prsty?

Pokud se hmota lepí na prsty a tudíž je i velmi složité ji odstranit z depilované části těla, je zřejmé, že při jejím zpracování došlo k přílišnému zahřátí. V takovém případě doporučujeme buď hmotu na chvili položit na talířek a nechat vychladnout nebo přidat kousek ještě nezpracované tuhé pasty.

Co mám dělat, pokud má hmota dobrou konzistenci, ale chloupky přesto nechytá?

Důvodem může být mastná nebo potící se pokožka. Před aplikaci nepoužívejte krémy a tělová mléka, pokožku omyjte mýdlem a dobře osušte. Pokud i tak hmota dostatečně nepřilne, použijte dětský pudr, který na depilované místo lehce vmasírujete, poté se účinek nanesené hmoty výrazně zlepší. Jste-li si jisté, že depilované místo je důkladně odmaštěné, zkuste přidat k depilační hmotě 1-2 kapky vody a ještě chvíli pastu propracujte, pasta změkne a její přilnavá schopnost se zlepší. 

Nenašli jste odpovědi na své otázky k cukrové depilaci nebo dalším produktům z naší nabídky? Neváhejte a kontaktujte nás e-mailem nainfo@alystra.cz, všechny výrobky máme osobně ozkoušené, Vaše dotazy tedy rádi zodpovíme, s výběrem poradíme.